czym jest niezależność finansowa?

DROGA DO FINANSOWEJ WOLNOŚCI I NIEZALEŻNOŚCI

Jak być niezależnym finansowo?

wzrost inwestycji, dochód pasywny, zarabianie, doradca finansowy, pieniądze, wolność finansowa

Każdy chce być wolny i niezależny finansowo. Ale tak się nie dzieje. Są rzeczy, które musisz zrobić celowo świadomie. Może powiesz, że jest już za późno na takie rozpoczęcie. Ale nigdy nie jest za późno, aby zacząć coś, co prowadzi do wolności.

Ten artykuł dotyczy kroków prowadzących do wolności finansowej i niezależności. Obejmuje: wprowadzenie planu oszczędnościowego, radzenie sobie z zadłużeniem i wykorzystanie oszczędności do inwestowania. Spójrzmy teraz na trzy kroki:

1. Wprowadź plan oszczędnościowy.

Oszczędności finansowe polegają na odłożeniu niektórych środków na przyszłe potrzeby. Jest to punkt początkowy dla tych, którzy nie mają dobrego zaplecza finansowego, aby uzyskać wolność finansową i niezależność.

oszczędności, oszczędzanie, jak zarabiać, jak inwestować, niezależność finansowa
Oszczędności

Najpierw płać sobie “Co miesiąc musisz zapłacić czynsz, rachunki za prąd i wodę, telefon, internet, ubezpieczenie, raty… a pewnie na tych rzeczach lista się nie kończy, bo jeżeli masz potomstwo, to ich potrzeby naturalnie będą dla Ciebie istotne i przez to Twój budżet zostanie jeszcze bardziej uszczuplony. O takich rzeczach jak wydatki na dobra elementarne (np. żywność, ubrania, chemia) i oczywiście podatki nawet nie wspominam.” (cyt. Brian Tracy).

Jest to niesprawiedliwe wobec siebie, aby zacząć od płacenia wszystkim innym po otrzymaniu pensji lub zarobieniu pieniędzy. Jak to zrobisz? Każdego miesiąca, natychmiast po otrzymaniu zapłaty, wynagrodzenia, odłóż wyznaczoną kwotę np. 10%. Dzięki temu masz gwarancję, że Twoje oszczędności będą systematycznie rosły, stabilizując Twoją sytuację finansową.

 

Czy masz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w prowadzeniu działalności? Ubezpiecz swój biznes i majątek firmy.

 

2. Naucz się radzić z długami

 

zły dług, spłata pożyczki, pożyczka, kredyt, jak wyjść z długów
Zły dług to ciężar finansowy

Wszyscy chcemy wykorzystać i spłacić dług w danym okresie. Istnieje jednak dobry i zły dług. Zły to taki, który nie generuje dla Ciebie dochodu. Dobry dług to taki, który jest używany do celów produktywnych, takich jak rozpoczęcie niektórych projektów generujących dochód. Zły dług zwiększa Twój ciężar finansowy. Jest zobowiązaniem, ponieważ wyciągają gotówkę z Twojej kieszeni. Jeżeli sobie z nim nie poradzisz to bank przejdzie do jego windykacji. Należy za wszelką cenę unikać nadmiernego zadłużenia. Jeśli to możliwe, zmniejsz i pozbądź się długów. Wspomniany powyżej plan oszczędnościowy zapewni Ci wolność finansową i niezależność, jeśli będzie konsekwentnie przestrzegany.

 

Dobre biuro rachunkowe pomoże odnieść Ci sukces w zarządzaniu finansami Twojej firmy.

3. Wykorzystaj swoje oszczędności do inwestowania.

doradca finansowy Suwałki, doradca podatkowy Suwałki, wolność finansowa,
Doradca finansowy

Inwestycja jest lepsza niż oszczędności. Jednak zanim będziesz mógł zainwestować, musisz mieć środki oraz wiedzę jak je właściwie i bezpiecznie wykorzystać. Jeżeli jej nie masz to zawsze możesz zwrócić się o poradę do doradcy finansowego lub inwestycyjnego. Inwestycja może obejmować np. otwarcie własnego biznesu, kupowanie aktywów finansowych, inwestowanie w akcje finansowe, nieruchomości itp.

Właściwa i przemyślana lokata kapitału pomaga budować bogactwo, dając w ten sposób wolność i niezależność finansową.

Powyższe trzy kroki pomogą Ci rozpocząć podróż do wolności finansowej. Po prostu podążaj za nimi. Zacznij od ustalenia planu oszczędnościowego i konsekwentnie go przestrzegaj. Nie czekaj długo, bo nigdy nie będzie sprzyjającego czasu. Popracuj nad swoim długiem, postępując zgodnie z planem spłaty. Następnie zainwestuj swoje środki, aby zwiększyć swoje finanse. Niezależność finansowa pokazana w tych trzech podstawowych krokach wprowadzi Cię na właściwą drogę, aby osiągnąć sukces.